|
Opis vsebine:V knjigi je zbranih 55 izletov, ki nas popeljejo k 120 slapovom po vsej Sloveniji ali vsaj v njihovo neposredno bližino.
Opisani so tudi najbolj poznani in opevani slovenski slapovi, vendar je kljub dejstvu, da živimo v času presežnikov, poglavitni namen knjige predstaviti predvsem tiste manj znane in obljudene slapove. Nemalokrat jih bomo našli osamljene in prezrte celo v bližini znanih turističnih krajev.
Lepota je v pogledu, zato je bralcu prepuščeno, da si sam poišče svoj najlepši ali najzanimivejši slap.
Poti so večinoma neoznačene, a orientacijsko in tehnično nezahtevne. Pri številnih izletih je opisana možnost nadaljevanja k višje ležečim slapovom, kar težavnost poveča tudi do zahtevnih brezpotij. Previdnost pa je vedno potrebna, saj se razmere ob strugah rek zelo hitro spreminjajo.
Iz izbora naj slapov je tako izpuščena le najgrša* idrska grapa – slikovita soteska Gačnika, ki po zahtevnosti bistveno presega težavnost večine v vodniku opisanih poti.(najgrša* - najtežja v idrijskem dialektu)
Ključne besede:Rok Kušlan, iztletniški vodniki, izleti, naravne znamenitosti, po Sloveniji, dragoceni kotički, naravna dediščina Slovenije, lepota pokrajine, slap, slapovi, Peričnik, krajinski parki, kraški svet, skalna korita, vodnikiPrijavite se in vpišite svoj komentar.
Izdelek še nima mnenj. Napišite prvo mnenje.
Oglejte si tudi:Knjige » Turistika & vodniki » Izletniški vodniki
NARAVNE ZNAMENITOSTI SLOVENIJE Vladimir Habjan, Peter Skoberne
Izletniški vodnik > 60 izletov oz. znamenitosti po vsej Sloveniji ... |
![]() |
![]()
![]()