Opis vsebine:Vsebina dela se osredotoča predvsem na tri področja športa: vrhunski šport, športna rekreacija in šolski šport. V družbenih analizah športa se kot najbolj popularen način razlaganja, kako posamezniki prevzemajo spolno (gender) identiteto, uporablja koncept socializacije.
Dokazano je, da se že v otroštvu internalizira poseben način obnašanja, ki ustreza družbenim pričakovanjem glede otrokovega spola in vpliva na njegovo prihodnje vključevanje in vedenje v športu. To dejstvo se odraža na vseh treh pojavnih oblikah športa in ima podobne zakonitosti delovanja v smislu razlik med spoloma.
Le-to je v knjigi na eni strani obravnavano s povsem teoretičnega vidika, na drugi strani pa je prikazano dejansko stanje v športni praksi.
Vsebina se dotakne nekaterih povsem novih področij, kot je npr. vpliv medijev na vrednotenje športnih dosežkov žensk v slovenski družbi, nasilje (spolno) nad športnicami in razlage t. i. gender mainstreaminga, ki naj bi bila sistematična integracija enakosti med spoloma v vse sisteme in strukture; politiko, programe, procese in projekte; v kulturo in organizacije, v način gledanja in izvajanja enakosti med spoloma.
Vsebina knjige zajame vsa glavna področja, ki so pomembna pri obravnavi razlik med spoloma v športu in predstavlja zakladnico novega znanja na področju sociologije športa.
Ključne besede:družba, nasilje, vpliv medijev, vrhunski šport, prevladujoča moška kultura, razlike med spoloma, športna rekreacija, športne organizacije, šolski šport, športnice, ženskePrijavite se in vpišite svoj komentar.
Izdelek še nima mnenj. Napišite prvo mnenje.
![]() ![]() Oglejte si tudi:Noben artikel ne ustreza izbranim pogojem. ![]() ![]() |