Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
V pričujočem delu je avtorjev namen predstaviti sodobno filozofijo, tj. filozofijo 20. stoletja in njene ključne avtorje ter smeri, nefilozofom in tistim, ki šele vstopajo v svet filozofije
Delo predstavlja konfliktne tendence našega časa: na eni strani gre za absolutizacijo dognanj in miselnih form naravoslovja, za ekspanzijo naturalizirane podobe sveta, na drugi strani za naraščanje vpliva religijskih ortodoksij.
Delanty in Rumford opozarjata, da prevladujoči pristopi k preobrazbi Evrope prezrejo sodobne družbenoteoretske razlage narave in dinamike družbenih sprememb.
Jaz, Jezus Krist, svetovni učitelj, kličem zdaj k vsaki duši na Planetu Zemlja, da ljubi Boga, da ljubi svoj Planet Zemljo, da ljubi samega sebe in vse žive stvari v celotnem Vesolju.
S katerimi političnimi zakonitostmi je mogoče razložiti širjenje populizma v sodobnem svetu? Kateri elementi so vključeni pri izgradnji ideje ljudstva? Kako je ta izgradnja povezana z drugimi oblikami politične subjektivitete – razredi, narodi, korporacij
Ko bomo spoznali, da je misel moč – manifestacija energije – z magnetno močjo privlačnosti, bomo odkrili odgovore na vprašanja in vzroke za marsikaj, kar se nam je prej zdelo prikrito.
Knjiga išče sorodnosti in razlike med kitajskimi in evropskimi filozofskimi idejami v 17. in 18. stoletju, ključnem obdobju za oblikovanje evropskega pogleda na Kitajsko
Najbrž ni reforme, ki bi bila nujnejša od reforme univerze. Vendar tudi ni reforme, ki bi se zdela enako nepopravljivo obsojena na propad. Mar ni to odraz globokega prepada, ki je nastal med idealom, na katerem je zrasla univerza, in njeno današnjo realno
Knjiga raziskuje tisto preobrazbo sveta v letih od 1789 do 1848, ki obsega pojem, tukaj imenovan »dvojna revolucija«: francoska revolucija leta 1789 in hkratna (britanska) industrijska revolucija …
Alain Badiou v svoji ostri in predirljivi analizi francoskega političnega prostora dokazuje, da izvolitev Nicolasa Sarkozyja za predsednika sama ni nič posebnega in ni razlog za zaskrbljenost.
V knjigi Kje smo? Kam gremo? Za politično epistemologijo odrešitve se Darko Suvin spoprime z večino sodobnih perečih vprašanj s poglobljeno in pronicljivo teoretsko analizo.
Etnografski opis kabilske družbe, kjer se je ohranila tradicionalna sredozemska kultura, je zelo učinkovito orodje za razkrivanje samoumevnosti in raziskovanje simbolnih struktur androcentričnega nezavednega, ki obvladuje ljudi v naših družbah.