Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Knjiga išče sorodnosti in razlike med kitajskimi in evropskimi filozofskimi idejami v 17. in 18. stoletju, ključnem obdobju za oblikovanje evropskega pogleda na Kitajsko
Najbrž ni reforme, ki bi bila nujnejša od reforme univerze. Vendar tudi ni reforme, ki bi se zdela enako nepopravljivo obsojena na propad. Mar ni to odraz globokega prepada, ki je nastal med idealom, na katerem je zrasla univerza, in njeno današnjo realno
Knjiga raziskuje tisto preobrazbo sveta v letih od 1789 do 1848, ki obsega pojem, tukaj imenovan »dvojna revolucija«: francoska revolucija leta 1789 in hkratna (britanska) industrijska revolucija …
Alain Badiou v svoji ostri in predirljivi analizi francoskega političnega prostora dokazuje, da izvolitev Nicolasa Sarkozyja za predsednika sama ni nič posebnega in ni razlog za zaskrbljenost.
V knjigi Kje smo? Kam gremo? Za politično epistemologijo odrešitve se Darko Suvin spoprime z večino sodobnih perečih vprašanj s poglobljeno in pronicljivo teoretsko analizo.
Želiva si nemogoče (v Sloveniji): jasno spodnjo mejo sprejemljivega v znanosti in aktiviranje epistemičnega praga disciplin družbenih znanosti in humanistike, da ne bi bile poligon za ideološko gimnastiko ’elit‘ in njihovih klientel
Etnografski opis kabilske družbe, kjer se je ohranila tradicionalna sredozemska kultura, je zelo učinkovito orodje za razkrivanje samoumevnosti in raziskovanje simbolnih struktur androcentričnega nezavednega, ki obvladuje ljudi v naših družbah.
Pikalo dokazuje, da država pridobiva na moči, zato pa na novo premisli koncepte predmoderne, moderne in liberalnodemokratske države, problematiko suverenosti ter razmerje med posameznikom, državo in globalizacijo.
Foucault v knjigi analizira vznik grškega pojma parrhesia, ki so ga do tedaj zasilno prevajali kot »odkriti govor«, in zgodovino njegovih pomenskih premen v različnih družbeno-kulturnih in političnih okoliščinah antičnega sveta.
»Umetnostni sistem je bistvena ovira, ki brani umetnostno ustvarjanje pred vprašanji splošnega skepticizma in pred, kar je leta 1936 Walter Benjamin imel za neizogibno, umetnostjo, ki bi izhajala neposredno iz prakse, iz politike, ne pa iz kultne funkcije
Skriti obraz glasbe > Zbirka teh esejev poskuša bralcu prikazati skriti smisel glasbe. V snovnem bivanju prevladuje čutna zaznava, zato se mora globoko potopiti, kdor želi dojeti srčiko te snovi.
Berilo tistim, ki iščejo pravo pot skozi življenje: knjiga natančno razlaga zgodovinski razvoj in smisel družine, ter najpomembnejše medčloveške odnošajske kakovosti, to je ljubezni.
Paul Feyerabend izhaja iz teorije umetnosti Aloisa Riegla, po kateri so v umetnosti različne slogovne oblike; vsaka od njih je v sebi popolna in se ravna po svojih lastnih zakonih.