Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Avtor obravnava najpomembnejše zgodovinske etape v razvoju Evrope, njene stike z drugimi kontinenti in sovplivanja glede družbenega razvoja in zlasti (dez)integracijskih procesov
Globalno zmagoslavje kapitalizma je glavna tema zgodovine v desetletjih po letu 1848. Čas kapitala pokriva z vidika svetovnozgodovinskih preobrazb morda prehodno, ne pa tudi nepomembno, kaj šele dolgočasno obdobje.
Knjiga raziskuje tisto preobrazbo sveta v letih od 1789 do 1848, ki obsega pojem, tukaj imenovan »dvojna revolucija«: francoska revolucija leta 1789 in hkratna (britanska) industrijska revolucija …
Gre za prvo tovrstno monografijo na Slovenskem, saj problematika češko-slovenskih kot tudi drugih slovanskih (češko-slovaško-slovenskih) stikov na glasbenem področju do sedaj še ni bila sistematično in celostno obravnavana.
V srednjem veku je prišlo do velike spremembe sestopa vrednot z neba na zemljo in pri tej spremembi je oderuštvo odigralo nadvse pomembno vlogo. V 13. stoletju je stare krščanske vrednote ogrozila razširjenost denarnega gospodarstva.
Knjiga Evrocentrizem je namenjena tako družboslovni znanstveni sferi kot tudi širokemu krogu bralk in bralcev, ki se ne zadovoljijo s površnimi razlagami današnje ideološke, politične in ekonomske svetovne ureditve.
Knjiga Islam in muslimani v Sloveniji je pomemben korak mladega znanstvenika Ahmeda Pašića v preučevanju islamske prisotnosti in muslimanov v Sloveniji.
»Knjiga vedno teži k temu, da bi vzpostavila določen red, najsi bo to red, po katerem je treba dešifrirati, red v katerem jo je treba razumeti, ali red po volji avtoritete … ima torej mnogo obrazov, a ni tako vsemogočen, da bi lahko ukinil svobodo bralcev
Zbornik prispevkov znanih slovenskih arhivskih in muzejskih strokovnjakov, predstavlja tudi vsebinsko in organizacijsko obliko sodobnih evropskih univerzitetnih arhivov