Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Ob osemdesetletnici prvega slovenskega celovečernega filma izhaja integralna in dvojezična Filmografija slovenskih celovečernih filmov, ki zajema filme od V kraljestvu zlatoroga (1931) pa vse do filma Oča (2010).
Knjiga Filmska vzgoja na Slovenskem, Spominjanja in pričevanja 1955-1980, je dokument tistega časa, v katerem se je filmu v šoli in drugod godilo precej bolje kot danes.
Pričujoči zbornik predavanj Jesenske filmske šole prinaša izbrana poglavja, glavno vlogo namenja predstavnikom hermenevtičnih teorij in odmevom nanje v slovenski teoretski filmski misli.
Še pomnite Eda Wooda, najslabšega režiserja vseh časov, ki je bil tako grozljivo slab, da je nehote ustvarjal "mojstrovine"?! Kaj pa Rogerja Cormana ...
S Plesom v dežju se je Boštjan Hladnik v slovenskem kulturnem prostoru v trenutku uveljavil kot enfant terrible slovenskega filma, saj ga je s svojim prvencem popeljal na radikalno nova pota.
Poklon Mihi Balohu, monografska publikacija, v kateri je avtor Marcel Štefančič, jr. osvetlil filmski in televizijski opus tega velikega slovenskega igralca.
Zgodovina dvorane Kinoteke v Ljubljani je veličastna. Od leta 1963, ko je bila ustanovljena, se je v njej zvrstila nepregledna množica največjih svetovnih mojstrovin filmske umetnosti.
Knjiga prinaša celovit zgodovinski pregled in analizo filmske produkcije, ki je nastala v plodovitem obdobju ameriške filmske industrije, ko so vladali režiserji kot Steven Spielberg in George Lucas
Zgodovina filma I zajema obdobje, ki sega od predzgodovine filma, ko so se oblikovali pogoji za nastanek tehnike gibljivih slik, pa do filmske produkcije, ki je nastajala med II. svetovno vojno.