Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Zaupne besede so pisma bralca, za nameček še poklicnega, ki si – naslov ni naključen – dajo opravka z opolzkimi zadregami časa in drznimi znanilci sprememb.
Zgodbe iz Japonske bralca postavljajo v obdobje zadnjih sto let na področju ustvarjanja kratke proze, ki je na Japonskem med najbolj priljubljenimi zvrstmi.
Pričujoči izbor kratke proze Zgodbe iz Kitajske in s Tajvana zapolnjuje vrzel med dvema v Sloveniji že objavljenima zbirkama, ki zajemata glavo in rep 20. stoletja.
Z opisi >želja in aspiracij, bojazni in groze, ponosa, sramote, nebogljenosti in tisočerih drugih neimenovanih občutkov< glavnih junakov zapisujejo zgodbe literarno kroniko travmatičnega rojstva pakistanskega naroda in njegovo ne vedno prijetno zgodovino
Venezuela je nepokorljiva dežela. Ne sledi pravilom, temveč si jih izmišlja. Postavlja svoje zakone in jih prilagaja: obsedeno sledi nekemu programu in ga zruši.
Trinajst vrhunskih avtorjev z različnih koncev sveta nam skozi zgodbe, ki so subtilno vpete v družbene in psihološke norme, razgrinja posledice čustva, ki nam lahko osmisli življenje, lahko pa nas pogubi.
Noro smešno ... Razen če nisi pravkar rodila > Lara ugotovi, da so noči brez spanja, sadomazohistični modeli modrčkov za dojenje in skrajna otožnost po rojstvu otroka še njeni najmanjši problemi ...
Na newyorškem letališču umorijo nekega švedskega publicista. Letalo SAS, s katerim naj ib potoval, je sicer zasedeno do zadnjega kotička, toda z umorom se je v njem sprostil sedež ...
Zmagovalec je sam je slika sveta, v katerem živimo. Zgodba se odvije v 24-ih urah na filmskem festivalu v Cannesu. Producenti, filmski igralci, top manekenke, modni kreatorji ... in serijski morilec ...
Iz trilogije Zmajeva kri veje zgodovinski spomin na prvi zagorsko-zasavsko-slovenski energetski izvir, ki je sprožil prometno in industrijsko revolucijo na Slovenskem v 18. stoletju.
V drugem delu trilogije je v ospredju Anuška, tiha in pogumna, s prirojeno omiko obdarjena knapovska žena in mati, ki z možem Jakom nadaljuje rod knapov, katerega začetnik je Mohor, naslovna oseba prve knjige.
»Niso zapletene, moje misli o obstoju; in obstoj se je potrudil, da jih je še poenostavil. Okoliščine, kot sta vojna, ujetništvo, to nagrize besede in zgodbe, s katerimi bi radi zakrinkali stvarnost svoje usode. Na koncu ne ostane prav veliko – ta vsesplo
Žvižgavke ( A Whistling Woman, 2002 ) so nenavadna epopeja o doslej zadnjem poskusu revolucioniranja življenja - ob koncu šestdesetih let 20. stoletja.