Opis vsebine:Pri nas edino in celo v svetu redko delo s področja teorije likovnega oblikovanja. Dr. Milan Butina, akademski slikar in likovni teoretik, v priročniku poudarja živo povezanost likovnega oblikovanja z ostalimi družbenimi dejavnostmi.
Knjiga je sad ljubezni do likovnega oblikovanja in do dijakov, ki bodo nekoč oblikovali in ustvarjali naše predmetno in likovno okolje. Namenjena ni le dijakom; z njeno vsebino si bo lahko razširil obzorje in si razjasnil pojme tudi marsikateri študent likovnih panog.
Milan Butina je ob začetku poučevanja predmeta "likovna teorija" opazil, da imajo dijaki kar precej znanja, ki pa je razpršeno in ga ne znajo povezali v smiselno celoto. Knjiga jim zato pomaga tudi pri umestitvi njihove poklicne izbire med druge poklice in dejavnosti.
Avtorjeva želja je bila, da dijaki in učitelji likovnih šol njegovega pristopa ne bi jemali kot edino pravilnega, ampak da bi ga videli kot izziv in ga ustvarjalno dopolnjevali. Tako bo seme likovne teorije lahko padlo na plodna tla in prispevalo k prodoru pomena likovnega oblikovanja v širši družbeni prostor.
POGLAVJA: O človeških dejavnostih, Ustvarjanje spoznanj, Uporaba spoznanj, Kultura, Evolucija, Funkcija, struktura, forma, Likovno oblikovanje.
Ključne besede:likovnoteoretični spisi, likovna teorija, likovno oblikovanje, Milan Butina, likovna umetnost, likovno mišljenje, ustvarjanje likovne umetnine, ustvarjanje spoznanj, umetniki, ustvarjalnostMnenja (Število komentarjev: 0) Napišite mnenje
Prijavite se in vpišite svoj komentar.
Izdelek še nima mnenj. Napišite prvo mnenje.
Oglejte si tudi:Knjige » Umetnost v sliki in besedi » Estetika & o umetnosti
Nazaj k oblikovanju - Antološki pregled teorije oblikovanja v slovenskem prostoru Tanja Berčon Potić, Barbara Predan
Antološki pregled teorije oblikovanja pri nas Knjige » Umetnost v sliki in besedi » Slikarstvo & likovni priročniki » O slikarstvu
V knjigi so zbrana predelana in dopolnjena besedila s poudarkom na slikarstvu, ki jih je avtor objavljal v različnih strokovnih časopisih in revijah.
Temeljni učbenik likovne teorije na visokošolski ravni in obenem široko uporaben priročnik povezuje likovno teorijo in psihologijo. Knjige » Umetnost v sliki in besedi » Estetika & o umetnosti
PSIHOLOŠKA PODLAGA VIZUALNE UMETNOSTI
Avtor se v tej knjigi ukvarja s povezavo oziroma z vplivom psiholoških dejavnikov na vizualno umetnost. |