Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Povečajte pisavoOsnovna velikostPomanjšajte pisavoNatisnite stranPošljite stran prijatelju ali znancu
KnjigarnaSplošni pogoji spletne knjigarneVizitka e-knjigarne
    
Spletna knjigarna Doria.siKnjigarna - Doria.siKnjigeCD&DVDE-BUTIKSlikeVodič za darila

VSEGA SO KRIVE ŽENSKE - Zabavljica

VSEGA SO KRIVE ŽENSKE - Zabavljica

Avtor: Berndt Schulz

 

Cena z DDV: 0,00 €

Ni zaloge

 


Opis:

 
ISBN:961-6122-25-8
Vezava:Mehka
Format:14 × 20,5 cm
Obseg:158 str.
Leto izdaje:1998
Izdelek ni dobavljiv. Lahko si ogledate opis izdelka ali ga primerjate z drugimi izdelki v naši spletni trgovini, vendar ga ne morete položiti v košarico in naročiti. Vabimo vas, da izbirate med preostalo ponudbo v naši spletni knjigarni.


Opis vsebine:

Knjiga na zabavljiv in prenikav način spodbuja bralce k preseganju bitke med spoloma. Avtor namreč opaža, da postajata moški in ženska v partnerskih odnosih vse bolj odtujena, zato išče razloge za tako stanje in možne poti za njegovo preseganje. Opisuje 19 sindromov ženskega vedenja, dolžan pa ne ostane niti svojemu spolu.



Knjiga je prispevek k preseganju bitke med spoloma. Spola bi se morala po avtorjevih besedah končno začeti zavedati vsak svoje in skupne odgovornosti za položaj v svetu. Doumeti bi morala, da lahko kaj spremenita samo oba ? vsak na svoj način, vendar skupaj.



Schulz ugotavlja, da so patriarhalni vzorci preživeta oblika odnosov med spoloma. V slepo ulico je zašla tudi emancipacija žensk in težnja po enakopravnosti z moškimi v režiji feminizma, zato izraža željo po enakopravnosti obeh spolov na trdnejših temeljih. To pomeni, da znata tako ženska kot moški ceniti samega sebe, ker samo iz zdravega samospoštovanja izvira spoštovanje drugega. Če to manjka, je ženska le privesek moškega in obratno.


Če zvračamo krivdo za slabe stvari, ki se nam zgodijo, na nasprotni spol, je to znamenje, da je nekaj narobe z nami. Pomeni, da smo še vedno ujeti v ponavljanje večinskih vzorcev vedenja, tipičnih za posamezen spol. To so stoletja stari vzorci, ki vodijo k oddaljevanju med moškim in žensko. Živita skupaj, a hkrati vsak na svojem bregu reke življenja. Kako to rešiti?


Zabavljica spodbuja k odpravljanju predsodkov o krivdi nasprotnega spola in poziva k spremembi mišljenja o vlogi posameznega spola. Zato v njej ne najdemo kratkotrajnih in nepremišljenih zbadanj ali očitkov na račun žensk. Avtor pravi, da obstaja cela vrsta čudovitih žensk, čeprav so v manjšini. To so ženske, ki živijo skupaj z moškimi in si upajo razmišljati o vlogi spolov v ljubezni. To so človeška bitja, ki komunicirajo z drugimi človeškimi bitji, z moškimi. Očitno pa je za to potrebna huda, tragična izkušnja, ki so jo ženske preživele. Brez krize in konflikta tako rekoč ne more biti prave emancipacije, meni Schulz.


Zabavljaški način pisanja je kot nalašč za obravnavo resne teme, kakršna je odnos med spoloma. Le tako lahko pritegne širši krog bralcev in bralk. Piscu takšen slog ne dela preglavic.


POGLAVJA: Vsega so krivi moški, Vsega so krive ženske, Lepi obeti.

 

 

Ključne besede:

zabavljica, odnosi med spoloma

Mnenja (Število komentarjev: 0)   Napišite mnenje
Prijavite se in vpišite svoj komentar.
Izdelek še nima mnenj. Napišite prvo mnenje.
 

Oglejte si tudi:


Vodič za darila


Zakladnica antične modrosti

 

Zakladnica antične modrosti

Aristoteles, Sun Cu

 

Zakladnica antične modrosti je izbor citatov, življenjskih modrosti in misli velikih antičnih filozofov ter mislecev kot so Aristotel, Cicero, Pitagora in drugi ...



Knjige » Osebnostna rast » Osebnostna preobrazba


Sugestija in avtosugestija

 

Sugestija in avtosugestija

William Walker Atkinson

 

Človeku je bilo namenjeno biti in bi moral biti močnejši in večji kot kar koli, kar se mu lahko pripeti. Vse okoliščine, 'usoda' in 'sreča' so zunanje, in čeprav jih človek ne more vedno spremeniti, jih lahko vedno premaga.



Vodič za darila


Zlate iskrice modrosti

 

Zlate iskrice modrosti

Hans Christian Andersen

 

V knjigi ZLATE ISKRICE MODROSTI so zbrane kratke tenkočutne življenjske modrosti, ki jih je danski pravljičar in pesnik Hans Christian Andersen zapisal v svojih pravljicah in avtobiografiji.



Knjige » Zgodovina, družba, filozofija » Filozofija » Filozofija & tuji avtorji


Vibracije misli - Zakon privlačnosti v Svetu Misli

 

Vibracije misli - Zakon privlačnosti v Svetu Misli

William Walker Atkinson

 

Ko bomo spoznali, da je misel moč – manifestacija energije – z magnetno močjo privlačnosti, bomo odkrili odgovore na vprašanja in vzroke za marsikaj, kar se nam je prej zdelo prikrito.



Knjige » Književnost * leposlovje » Izreki & modrosti


Aristotelove modrosti

 

Aristotelove modrosti

Aristoteles

 

V knjigi Aristotelove modrosti je zbranih več kot 200 izrekov, ki jih je znameniti filozof Aristotel zapisal v svojih delih, kot so Nikomahova etika, Politika, Retorika, Poetika, ...



e-pošta:
geslo:
 

Novi na straneh? Registrirajte se!
Pozabljeno geslo?

Košarica je prazna

ZALOŽBA

 

 

Misli in izreki

 

 

 

Aristotelove modrosti 

 

 

 

Zakladnica antične modrosti

Zakladnica antične modrosti


 

 

Vesoljček PI

 

 

 

 

Sugestija in avtosugestija 

 

 

 

Učimo se risati dinozavre


Učimo se risati dinozavre

 

 

 

S pesmico jutro zbudim

 

 

Modrosti velikih mislecev

 

Sedanji trenutek je napolnjen z radostjo in veseljem. Če ste pozorni, ju lahko vidite.

Tich Nhat Hanh

 

Kontakt za naročila: 040 796 639  info@doria.si  |  Dodajte stran med priljubljene  |  Nastavite stran e-knjigarne za domačo stran | Zasebnost in piškotki

Spletna knjigarna Doria.si vse pravice pridržane.