Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Avtor obravnava najpomembnejše zgodovinske etape v razvoju Evrope, njene stike z drugimi kontinenti in sovplivanja glede družbenega razvoja in zlasti (dez)integracijskih procesov
Globalno zmagoslavje kapitalizma je glavna tema zgodovine v desetletjih po letu 1848. Čas kapitala pokriva z vidika svetovnozgodovinskih preobrazb morda prehodno, ne pa tudi nepomembno, kaj šele dolgočasno obdobje.
Knjiga raziskuje tisto preobrazbo sveta v letih od 1789 do 1848, ki obsega pojem, tukaj imenovan »dvojna revolucija«: francoska revolucija leta 1789 in hkratna (britanska) industrijska revolucija …
Gre za prvo tovrstno monografijo na Slovenskem, saj problematika češko-slovenskih kot tudi drugih slovanskih (češko-slovaško-slovenskih) stikov na glasbenem področju do sedaj še ni bila sistematično in celostno obravnavana.
V srednjem veku je prišlo do velike spremembe sestopa vrednot z neba na zemljo in pri tej spremembi je oderuštvo odigralo nadvse pomembno vlogo. V 13. stoletju je stare krščanske vrednote ogrozila razširjenost denarnega gospodarstva.
Knjiga Evrocentrizem je namenjena tako družboslovni znanstveni sferi kot tudi širokemu krogu bralk in bralcev, ki se ne zadovoljijo s površnimi razlagami današnje ideološke, politične in ekonomske svetovne ureditve.
Knjiga Islam in muslimani v Sloveniji je pomemben korak mladega znanstvenika Ahmeda Pašića v preučevanju islamske prisotnosti in muslimanov v Sloveniji.
»Knjiga vedno teži k temu, da bi vzpostavila določen red, najsi bo to red, po katerem je treba dešifrirati, red v katerem jo je treba razumeti, ali red po volji avtoritete … ima torej mnogo obrazov, a ni tako vsemogočen, da bi lahko ukinil svobodo bralcev
Zbornik prispevkov znanih slovenskih arhivskih in muzejskih strokovnjakov, predstavlja tudi vsebinsko in organizacijsko obliko sodobnih evropskih univerzitetnih arhivov
Branje je enako dihanju, spanju, hrani. Vedno sem si želel napisati knjigo, ki bo kot reka. Odprl bi katero koli stran in lahko začel brati. Knjige in ženske.