Spletna trgovina Doria.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Delo predstavlja konfliktne tendence našega časa: na eni strani gre za absolutizacijo dognanj in miselnih form naravoslovja, za ekspanzijo naturalizirane podobe sveta, na drugi strani za naraščanje vpliva religijskih ortodoksij.
Avtor je eden redkih zemljanov, ki imajo dostop do arhivov CIA, FBI, MOSSAD. Ob podrobnejšem opisu najpomembnejših dogajanj razlaga mednarodne in lokalne okoliščine, v katerih se je zadnjih dvajset let razvijal skrajni islamski terorizem.
V filozofskem romanu je avtor duhovito in barvito predstavil novejšo zgodovino zahodne politične filozofije in različne politične teorije in ideologije naše dobe.
Delanty in Rumford opozarjata, da prevladujoči pristopi k preobrazbi Evrope prezrejo sodobne družbenoteoretske razlage narave in dinamike družbenih sprememb.
Jaz, Jezus Krist, svetovni učitelj, kličem zdaj k vsaki duši na Planetu Zemlja, da ljubi Boga, da ljubi svoj Planet Zemljo, da ljubi samega sebe in vse žive stvari v celotnem Vesolju.
S katerimi političnimi zakonitostmi je mogoče razložiti širjenje populizma v sodobnem svetu? Kateri elementi so vključeni pri izgradnji ideje ljudstva? Kako je ta izgradnja povezana z drugimi oblikami politične subjektivitete – razredi, narodi, korporacij
Značilnost našega časa je preobilje podob grozot, trpljenja in bolečine, ki so postale del vsakdanjika, in jih gledamo z distance, skozi različne medije. Kako te podobe vplivajo na našo percepcijo realnosti?
Knjiga prinaša oris in analizo obdobja med 4. in 6. stoletjem. To je čas, v katerem razpade Zahodno rimsko cesarstvo in tudi čas prihoda Slovanov (največkrat skupaj z Avari).
Avtor v pričujoči knjigi predstavi in oceni klasične, novejše in sodobne teorije skupnosti. V ospredju njegovega zanimanja so razlike in prelomi v razmerju med posameznikom in družbo v moderni in postmoderni družbi